I maminky po porodu mohou mít plochá bříška

Plastické operace pomáhají ženám vypadat a cítit se zase jako ženy. Když je žena těhotná, od svého okolí slýchá, jak kvete, a jak jí to sluší. Nějaké to kilo navíc se bere jako zdravá samozřejmost, která s tímto obdobím života souvisí. Po porodu mají novopečené maminky většinou spoustu práce s novým členem rodiny, a tak jde péče o sebe sama poněkud stranou.

Jak dítě roste a stává se o něco méně závislým na svých rodičích, má i žena více času. Často si pak uvědomí, že chce mít ze svého těla zase ten pocit, na který byla zvyklá. Těhotenství i kojení způsobí proměnu postavy. Tu lze díky úpravě jídelníčku a cvičení do určité míry změnit. Někdy je ale potřeba zásah plastického chirurga, například když je třeba upravit rozestup břišních svalů a povislou kůži na břiše. Povislé břicho, které stojí za tím, že ženy vyřadí ze svého šatníku přiléhavé oděvy a dvoudílné plavky, pomůže vyřešit plastika břicha, takzvaná abdominoplastika.

Proč jít na abdominoplastiku?

Důvod plastické operace břišní stěny a neboli abdominoplastiky může být kosmetický, ale i zdravotní. Povislá kůže s výraznější vrstvou podkožního tuku působí nevzhledně, v případě výraznějšího převisu trápí člověka vznikem opruzenin a ekzémů. V případě, že má pacient rozestup příčných břišních svalů (například žena po porodu) dochází k oslabení stěny břišní a k jejímu vyklenutí. U takto oslabené břišní stěny nefunguje dobře břišní lis, což může vyvolávat trávicí obtíže.

Před operací

Operace se provádí v celkové anestezii, proto je důležité důkladné vyšetření internistou. Pacient by měl být v poměrně dobrém zdravotním stavu. Chirurg pak palpačně vyšetří břišní stěnu, aby zjistil nebo vyloučil rozestup přímých břišních svalů, nebo břišní kýly. Podle nálezu následně navrhne operační postup. Pro každé břicho je nutné zvolit správnou metodu a někdy i metody kombinovat s liposukcí.

Průběh operace

Existuje více operačních postupů, závisejí na stavu břicha.

  1. V případě, že pacient má v oblasti bříška jen nadbytek tukových zásob, bez rozestupu svalů, abez velkých kožních převisů, je možné využít jenom liposukci, například laserem SlimLipo, který tuk rozpustí a ten se následně odsaje z těla ven. Tento laser řeší i to, že dokáže v ošetřované oblasti stáhnout (retrahovat) povolenou kůži, a zajistí tak lifting kůže.
  2. Pokud jsou patrné velké převisy kůže, a kůže je velmi ochablá, je vhodné ji vyříznout. U některých pacientů, se toto vyříznutí kůže ještě kombinuje s liposukcí (odsátím tuku z oblasti nadbřišku, nebo i boků).
  3. U rozestupu přímých břišních svalů se tyto svaly nejdřív sešijí, tím se dosáhne zpevnění břišní stěny.

Po operaci

Pacient zůstává hospitalizován 2–4 dny. Kvalitní klinika používá vstřebatelné stehy, proto odpadá nutnost dostavit se k jejich odstranění (to bývá většinou 14.-21. den). Několik týdnů je nutno nosit elastické prádlo. Klidový režim se doporučuje 2 týdny a plná fyzická zátěž je možná cca po 6 týdnech. Protože abdominoplastika je rozsahem spíš větší operace, je skutečně důležité dodržovat pooperační pokyny. Jednou z nejčastějších komplikací při jejich nedodržování je rozestup a infekce rány.

Jizvy

Po abdominoplastice zůstávají jizvy. Místo jizvy je určené dle typu abdominoplastiky (klasická abdominoplastika, miniabdominoplastika, nebo horní abdominoplastika). Místo řezu vždy vysvětlí a zakreslí plastický chirurg. Vzhled jizev po zhojení je možné výrazně vylepšit laserem Palomar 1540 a to i o 90%.

Volejte 226 291 640, nebo nám napište!